LIBOR KOLMAN

image

O vlastní tvorbě webu v kostcestálý odkaz / permalink

03.09.2004

Vlastnoruční tvorba webu, prezentace sebe sama, svého klubu, koníčku atp. je čím dál populárnější. Jako každá činnost s sebou nese některé problémy, které v začátcích nejsou patrné a ten, kdo se rozhodne pro založení vlastního webu a plánuje web většího rozsahu a hlavně delší životnosti, měl by hned v začátcích zvážit prostředky, které použije. O čem tedy tvorba vlastního webu je?

Stručně

- Rozmyslete si, komu bude váš web určen
- Budete do něj přispívat vy sami nebo kolektiv autorů
- Budete obsah webu obnovovat často nebo méně často

Úplne a jasné zadání

Než se pustíte do vytváření vlastního webu, rozmyslete si:

  • Komu bude váš web určen - když budete vědět pro koho chcete web dělat, bude se vám snadněji rozhodovat co do něj dát, co nedat, v jakém rozsahu, jak o tématu psát. Samozřejmě, že se může vaše čtenářská obec s časem měnit. Souvisí to s tím, jak moc bude váš web známý i jak se bude profilovat vaše psaní.
  • Kdo bude vytvářet jeho obsah - buď budete veškerý obsah webu vymýšlet a tvořit sami, nebo se bude na jeho obsahu podílet kolektiv autorů. V případě více autorů by někdo měl fungovat jako šéfredaktor a promýšlet strukturu webu. Pokud má web deste dvacet stránek, tak je v něm orientace jednoduchá. U rozsáhlejšího musí někdo držet logiku jeho uspořádání.
  • Jak často se bude obsah webu obnovovat - to je důležitý prvek a není nic horšího, než navyknout čtenáře webu na každodenní novinky a později je nechat čekat dny a týdny. Méně je v tomto případě více a je lepší dodržovat sice delší ale stále stejnou periodu vydávání. Zpočátku se to zdá jednoduché vymyslet každý den něco nového, ale za měsíc, za rok ...

Zdroje informací

Obsah webu mohou tvořit vaše zážitky, zkušenosti, vámi pořízené rozhovory, fotografie, filmy, zvukové záznamy, animace a já nevím co ještě. Můžete ve svém webu shromažďovat informace, které jsou jinak těžce dostupné nebo je dát do jiných souvislostí. Vyhněte se však prostému kopírování materiálů z časopisů nebo jiných webů. Každý to pozná, protože ty časopisy nebo weby čte taky.

Viz také

Kvalitní obsah plní svůj cíl


předchozí stránka imageKomu je obsah těchto stránek určen