¦ Kontakt ¦ Hledat image

Čas od času dostanu otázku, ve kterých Teplicích to vlastně bydlím. Abych nemusel pokaždé vymýšlet odpověď, pořídil jsem si tuto stránku.

Bydlím a žiju v Teplicích na severu Čech. Je to Ústecký kraj. Teplice leží na tahu (bývalá E55) Praha - Drážďany - Berlín.

Teplice na mapě  stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
02.04.2007

Odkaz na mapu na samostatné stránce.

Co je tu nového

Demolice v Teplicích stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

24.11.2011

Co dělám?

V Teplicích vyrostl před mnoha lety na jednom ze dvou největších náměstí hotel. Zmizely původní domy a vyrostla velká šedivá krabice. Stavba nebyla nikdy dokončena a dlouhá léta chátrala. Teď se bourá, s ní mizí další dva domy původní historické zástavby, aby zde vyrostla ještě větší krabice obchodního domu. Jak tento podnikatelský záměr asi dopadne?

Video ukazuje, kolik energie stojí želeobetonovou stavbu zlikvidovat. Jen tenhle jeden panel drtil stroj přes deset minut!

Vzduch st�l� odkaz / permalink

01.01.2011

Co dělám?

Stav ovzduší v Teplicích připomínal valnou část týdne mezi Vánocemi a Novým rokem doby před třiceti a více lety, kdy jsme se týdny dusili pod pokličkou inverze. Jako by se ty doby vrátily, dny bez slunce, s hustými mlhami a se vzduchem jako kdybychom byli u ústí komína kamen se špatně hořícím uhlím.

Donutilo mě to vrátit na stránky mého webu přehled o stavu ovzduší - viz Znečištění ovzduší. Doplnil jsem skok na tyto tabulky i pod ikonku rychlého skoku na zdroje informací o počasí image na hlavní stránce vpravo nahoře. Ta vede na stránku Přímé odkazy.

Vánoční trhy v Teplicích stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

19.12.2010

Video - Moje videa

18. prosince, vycházka do města, Zámecké náměstí, Vánoční trhy, hrnečky, horký čaj, grog, svařené víno ...

Mám rád ... stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

26.04.2009

Co dělám?

Rád někdy udělám něco nezvyklého. Něco, co vybočí s celkem pravidelného běhu života. Jedním takovým vybočením jsou fotografické výpravy za svítáním. Je to sice spojeno s nepříjemným řinčením budíku v nezvyklou (nekřesťanskou) dobu, ale člověk vidí svět ve světle, v jakém ho jinak nemá možnost vidět. Tak jsme se dnes zase vypravili na Milešovku.

Vstávám ve čtyři a od domu vyrážím za tmy. Cestou nabírám v jedné vesnici Standu a v další Václava. Před pátou už vylézáme z auta pod Milešovkou a stoupáme k vrcholu.

image

Rač 5:00 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

10.05.2008

Co dělám?

V pátek jsem koukal na informaci o čase svítání. 5:20. To jde. Domlouváme si se Standou sraz u Rače v sobotu v 5:00. Volám ještě dalšího kamaráda Václava. Jede taky.

Vstávám ve 4:15 a ve 4:40 už sedím v autě.

image

Jedu fotit svítání na Standovu Rač stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

23.09.2007

Co dělám?

Když jsem se kamaráda Standy zeptal, zda by se mnou nešel někdy ráno na Rač na svítání (podobně, jako jsme šli v zimě na Milešovku), zaskočil mě svojí odpovědí: "V sobotu nebo v neděli?"

Domluvili jsme si neděli. Sraz v 6:00 u Suché. Vstát v pět mi nedělá problémy a tak se mohu v klidu nasnídat, připravit si foťák a přiměřeně se obléct. S čím jsem ale nepočítal, je hustá mlha. U domu to vypadalo přijatelně, ale jak jsem vyjel z města - mlíko s dohledností pár matrů. Místo šedesát osmdesát jsem na místo srazu jel třicet čtyřicet. U modlanského rybníka jsem byl rád, že je u silnice značka "zatáčka". Už jsem měl pocit, že budu muset zastavit a kus silnice si projít. Na místo srazu jsem dorazil s desetiminutovou sekerou.

image

Na Milešovku na svítání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.12.2006

Město Teplice - Teplice a já

Dlouhé roky lákám kamarády na raní výstup na Milešovku na svítání. Vždycky mě poslali do paďous, že přeci nebudou tak brzy vstávat. Ani můj argument, že v zimě svítá pozdě a tedy se nemusí vstávat tak brzy, nikdy nezabral. Až letos! Standa se nechal ukecat a že půjde i s dětmi. Já jsem ukecal ještě syna. Naplánovali jsme si akci někdy po Vánocích. Asi zabralo, že svítá opravdu až někdy kolem osmé.

Standa nakonec přesunul termín až na sobotu, ale to už zase můj syn měl jiné plány. A tak jsem se rozhodl, že ve čtvrtek půjdu se synem a v sobotu se Standou a jeho dětmi. V šest jsme vstali, zabalili bágly, nasnídali se. Já přibalil foťáky a kameru. V půl sedmé už jsme frčeli v autě směr Středohoří.

image

Výlet na hvězdárnu na planety stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

17.03.2004

Město Teplice - Teplice a já

Dnes jsem se v Lidových novinách dočetl, že začíná období současné viditelnosti několika planet. Prohlížím si obrázek v novinách a koukám na oblohu skrz balkonové dveře. V novinách Orion - na obloze Orion jak vyšitý, v novinách planety - na obloze planety. Domácí triedr však neposkytuje o moc lepší obraz než mé oko a tak mě hned napadá: máme přece hvězdárnu! Tak jsem se sbalil a vyrazil směr Písečák. A jak jsem dopadl?