KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Údržba - INAV 4.1


publikováno:25.04.2022, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Twin Star, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=ts_udr

Zatím, co jsem s Twin Starem spokojeně létal, systém INAV byl celkem intenzivně vyvíjen dál. Zaznamenal jsem zvýšení podpory DJI FPV, zaznamenal jsem vylepšení ladění letových vlastností systému, ale až zmínka o tom, že systém má nový letový režim GLIDER, mě přiměla k úvahám přejít na novější verzi INAVu.

Proč? Létání v automatických režimech je pro mě nebezpečné. Létám s relativně malým výkonem motorů, létám v termickém i větrném počasí, létám s malou rezervou rychlosti a tak se snadno stane, že při vlétnutí do poryvu flight kontroler ve snaze udržet výšku uvede letadlo do vývrtky. Je to poměrně často popisovaný jev a i já s tím mám zkušenost.

Režim GLIDER slibuje jiné chování. Jestli to chci vyzkoušet, musím přejít na vyšší verzi INAV, to je aktuálně verze 4.1.

Zazálohovvání aktuálního nastavení INAV příkazem diff, stažení Konfigurátoru 4.1 do PC, update firmware kontroleru verzí 4.1.

image

První změna, místo krabice znázorňující dron, vidím letadýlko image:

image

Aplikoval jsem přes CLI nastavení, která jsem si předtím ve staré verzi uložil příkazem diff. Projel jsem si a okontroloval všechny záložky konfigurátoru.

image

image

image

image

image

Tentokrát jsem si u křidélek nastavil diferenciaci, omezil jsem výchylku křidélek dolů:

image

Zbývá to vyzkoušet za letu! image

image


http://www.kolmanl.info