¦ Kontakt ¦ Hledat image

Deutsches Segelflugmuseum mit Modellflug, Wasserkuppestálý odkaz / permalink

16.02.2019

9.7.2010

Když jsme se zaregistrovali v kempu na akci Rétroplane 2010, vyrazili jsme hned zvědaví na Wasserkuppe. Do muzea Deutsches Segelflugmuseum mit Modellflug, Wasserkuppe.

image

Muzeum je umístěno ve dvou halách a je věnováno plachtařství a modelářství. Obojí sbírky jsou moc zajímavé a muzeum se dá návštívit i vícekrát za sebou. image

Pro milovníky větroňů je to opravdu ráj. Exponáty se dají dobře nafotit! A modelářské sbírky jsou určitě zajímavé pro mladé i pro pamětníky. Našli jsme ve vitrínách mnoho předmětů, které jsme buď používali nebo o nich jen snili nad stránkami cizích barevných katalogů.

image

Mě třeba oslovilo Mosquito od Graupnera. Já ho měl jako čistý větroň, bez motoru a bez sklopné vrtule. Potažený průhlednou červenou nažehlovací fólií. Byl to můj první model, který jsem nepotahoval papírem a nesmrděl tak doma s vypínacím lakem. Krásně létal v termice, protože byl lehký a pohled skrz červená křídla mezi žebry na nebe, když jsem začínal vytáčet stoupák dvacet metrů nad svojí hlavou, byl nádherný. Stavebnice stála tuším 800 Kčs.

Našel jsem tu ještě jeden model. Susi 2 s Jedelkého profilem. To byla taky stavebnice a byl to můj první model, se kterým jsem se chytil v termice a nastoupal výš, než mě vytáhl gumicuk. image

Fotogalerie z muzea je zde: Deutsches Segelflugmuseum mit Modellflug, Wasserkuppe

Další fotogalerie:
  retroplane.net
  flickr.com
  gliderireland.net
  airrace.de
  Marek Minařík


zpátky na: Hangar-7 │ dál na: Muzeum v Sinsheimu


přehled kapitol:

  1. Letecká muzea
  2. Vojenské letecké muzeum Kbely
  3. Letecké muzeum v Kunovicích
  4. Muzeum ve Speyeru
  5. Hangar-7
  6. Wasserkuppe
  7. Muzeum v Sinsheimu
  8. Muzeum Pensacola
  9. Kuk do muzea
  10. Adresář leteckých muzeí

(zveřejněno v rubrice Letectví | Za letadly)