image

Insta360 GO 2 na Twin Starovi stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

10.07.2021

Další na řadu přišel Twin Star, kamera Insta360 GO 2 opět na ocas. V tomto případě jsem ani nedovažoval, těžiště se posunulo dozadu v rámci tolerance.

image

Twin Star je větší letadlo:

 • rozpětí: 1.42 m
 • vzletová hmotnost: 1.34 kg (aku Li-Pol 3S 2200 mAh, včetně FPV vybavení)

Kamera s držákem o váze 30 g jsou slabá 2 % přírůstku hmotnosti, zanedbatelná věc. Aerodynamicky to je taky bezvýznamné. Letadlo to uveze a nebude to ani poznat.

Výsledek zde:

A jinak zpracované zde:

Jde o technická videa, jde jen o test kamery. Ono taky nebylo moc vhodné počasí. Čekal jsem kvůli větru až do večera, startoval jsem až v osm, ale vítr pořád fučel jako blázen. U země to bylo 6 m/s a do sta metrů hrozná mechanická turbulence. Na nějaké létání mezi stromy u země nebylo ani pomyšlení. Čekáním na slabší vítr jsem přišel o nádhernou světelnou scenerii, která se naskytla kolem šesté, kdy byly nad horami tři vrstvy mraků prosvícené podvečerním sluncem. Ale alespoň je vidět, jak kamera stabilizuje. image

V režimu FPV padá horizont doleva. Vidět to je v čase 1:50, 1:55, 2:30 (první video), v režimu s fixním horizontem (druhé video) je horizont perfektní. Naladění rychlosti sledování náklonů letadla, rychlosti změny expozice při změně světelných podmínek se mi zdá ideální. Dobře se expoziční automatika vyrovnává i s vyrovnáním bílé. Pro kameru je to těžká scéna, protože velké letadlo s množstvím červeného povrchu a "svítící" bílou kamery většinou zmate, Insta si s tím poradila dobře. S podáním barev, detailů, zpracováním rychle se měnících scén, ostrostí jsem spokojený. Kamera má dostatečně vysoký datový tok i rozlišení optiky a produkuje obrázek, který nemám problém střihnout vedle záběrů z velké kamery.

Fixní horizont se mi jeví vhopdný pro klidný let nad krajinou - cruising, FPV mód stabilizace pro akčnější létání.

Když jsem létal kameru na StepOne, měl jsem nastavenou délku záběru na 5 minut. V nastavení kamery se volí, jak dlouhý záběr má kamnera točit. Stačí ji jen zapnout a ona se po nastavené době sama vypne. Nebo ji zastavíte dříve sami. U Twin Stara jsem nastavil 30 minut a dostalo se mi varování, že hrozí přehřátí kamery. Ony všechny kamery zpracovávající záznam ve vyšším rozlišení než je HD dost topí a u takto malé kamery je problém teplo vyzářit. Je proto dobré zajistit chlazení kamery proudem vzduchu, neoblepit ji úplně lepící páskou nebo ji neschovat celou do nějakého bytelného držáku.

Insta360 GO 2 a jello stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

30.04.2022

Vyrobil jsem si nový držák na kameru Insta360 GO 2 na předek Twin Stara.

image

Kameru jsem původně vozil v držáku, který je na fotce nalevo na stole. V něm byla kamera napevno zasunutá. Držák přenášel do kamery vibrace a způsobovaal velké zvlnění obrazu - jello efekt. úkolem bylo udělat jiný držák, kde kamera bude uložena tak, aby se vibrace utlumily. V novém držáíku je místo na vylepení pěnou, kamera se vzadu neopírá o plast, ale o proužek pěny.

Výsledek je zde (je to jen technické video, jde jen o test kamery):

Výsledek je o dost lepší, ale to vlnění obrazu je někdy stejně znatelné. Ta manžeta, která kameru drží, se zepředu kamery dotýká, i to musím změnit. Souvisí to také s vyladěním pohonu, budu se muset znova podívat na vyvážení vrtulí.

Musím se taky ve Fusionu 360 podívat na držák, zmenšit plochu části, kde držák přiléhá na trup, a zmenšit tuto část. Byla původně vymyšlena pro násobně těžší kameru a pro tohoto mrňouse je zbytečně robbustní.

image


zpátky na: Insta360 GO 2 na Step One │ dál na: Insta360 GO 2 na malém akrobatovi


přehled kapitol:

 1. Insta360 GO 2
 2. Zpracování záznamu, stabilizace
 3. Insta360 GO 2 na Step One
 4. Insta360 GO 2 na Twin Starovi
 5. Insta360 GO 2 na malém akrobatovi
 6. Insta360 GO 2 na větroni Funray
 7. Natáčení modelů v letu
 8. Insta360 GO 2 otočně
 9. Ukázky videí z kamery Insta360 GO 2
 10. Hodnocení

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Insta360 GO 2)