¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Memorial Air Show Roudnice 2015 st�l� odkaz / permalink

28.06.2015

termín: 27.-28.6.2015
pořadatel: memorialairshow.webnode.cz

image

Na akci jsem vyrazil v sobotu i přesto, že předpověď na neděli vycházela lepší. Raději strávím ty hodiny na ploše letiště pod mrakem, než utrápený sluncem. Pro focení nebo filmování je to sice nevýhoda, ale nejedu fotit, jedu koukat a taky za kamarády. Trochu mě zviklalo, že celou cestu do Roudnice mi padaly na okno auta kapky.

image

Organizace na příjezdu byla dobrá, za 20 minut jsem doskákal z konce kolony až na plochu na parkoviště. Stihl jsem ještě vytahování letadel na plochu a jejich pojíždění na letovou stojánku.

image

Třeba takový Avenger je zblízka pěkná obluda!

image

image

Při pohledu na Extru Martina Šonky zezadu si člověk uvědomí, jak velký motor Martin před sebou má.

image

Po letišti se pohybovali nadšenci v různých uniformách.

image

Vlastní letové ukázky - hlavní program začal v jednu. To už byla plocha pro diváky solidně zahuštěna, i přes ne úplně ideální počasí návštěva výborná.

image

Z programu vypadl Vampire, který zůstal viset někde na cestě pro poruchu. Víc než nějaké dlouhé povídání asi řeknou fotky:
Memorial Air Show Roudnice 2015 (1) - Přípravy
Memorial Air Show Roudnice 2015 (2) - Vystoupení
Memorial Air Show Roudnice 2015 (3) - Vystoupení

Moc se mi líbilo předvedení dopravního Li-2 Maďary, překvapila mě obratnost Avengeru, trochu mě zklamalo předvedení P-51, bylo málo nízkých průletů. image

image

A Martina Šonku musíte vidět na vlastní oči, to se nedá popisovat! A stejně Miloše Ramerta na jeho akrobatickém Lo-100. Ten, když čekáte, že nasadí na přistání, to kousek nad zemí otočí na záda a udělá ještě půlpřemet. To se zastaví srdce! image

Prakticky celou dobu bylo na co koukat, na obloze i na zemi. Musím pochválit i stánkaře, bylo z čeho vybírat za normální ceny. Pět, pět a půl hodiny na ploše uteklo jako voda, občas trochu krápalo, ale opravdu jen trochu a hlavně nefičelo. Pěkné pokoukání, příjemné popovídání s kamarády.

(Horší to bylo na odjezdu. Ten už nikdo neorganizoval a těch 200 metrů, co jsem měl z plochy na silnici, jsem se posouval přes půl hodiny. Zádrhel byl ne vyústění silnice z letiště na státovku, kde postávali pořadatelé, policajti, ale nikdo se o nic nestaral. Místo plynulého průjezdu každé jednotlivé auto zastavilo, řidič se pět deset vteřin rozhlížel v nepřehledné situaci na hlavní silnici a za ním to na "soutoku" automobilů z mnoha řad parkoviště dělalo minuty čekání. Stačil by jeden člověk stojící v silnici a urychlující výjezd! image)

(zveřejněno na stránce Letecké akce očima zpravodajů)