¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Po mnoha dnech mlhy ... st�l� odkaz / permalink

24.12.2015

22.12.2015

Uplynulé dni nebyly moc optimistické. Mám dovolenou a venku je buď tma nebo mlha, že vidím z okna maximálně na kapličku na návsi. S klukama si každý den sdělujeme naše předpovědi: "Dneska se to po obědě už zvedne", ale nikdy z toho nic není. Jen jednou mlha zmizela, ale to jen díky tomu, že lilo. Frustrace skončila dnes! Jihozápadní vítr, po mlze ani památky, jedeme na Boule.

image

Fouká jihozápad, tedy správně na tenhle svah, ale poměrně slabě. Na Long Shota to ale stačí bohatě. Proháníme s Pavlem svoje házedla nad svahem a je to po těch mnoha dnech půstu labůžo! Nevadí nám ani, že chvilkama drobounce krápe. Já si i užívám důvěrně známý terén. Měsíce jsem tu nebyl a kopírovat záhyby kopce, přelétávát těsně šípky a lovit stoupáčky nad místy, kde to "vždycky" kope, je příjemný mix reality a vzpomínek. Však je to 40 let, co sem chodím svahovat :-O

Jardovi se do vzduchu s jeho velkým "filmovacím" letadlem (2600FPV - foto) moc nechce, nezdá se mu terén ani vítr, ale nakonec se nechá ukecat. Stojím u něj, trochu mu radím a ono to jde lépe, než Jarda čekal. Let končí pěkným přistáním a asi se mu to tu už nezdá tak těžké.

Když už je čas jet domů, jednou stručnou větou domlouváme s Pavlem zastávku na svahu, který máme cestou domů. Pavel asi před týdnem označil na mapě pole nad silnicí u Křemýže a teď bychom to mohli otestovat. Zázrak s počasím pokračuje a než dojedeme do Křemýže, vysvitne slunce a je jak na jaře!

image

Lezeme po louce od silnice nahoru a otvírá se nám pohled do kraje směrem na Bílinu. V půli louky to tam házíme a zkoušíme létat. Nosí to, vítr je dostatečný, ale vzduch je dost nevyzpytatelný. Stoupáky střídají klesáky, někdy dost silné. Mechanická turbulence generovaná cípem lesa před námi. Sluníčko nám vyrovnává obtížnoswt létání a půlhodinka zde strávená je opravdu příjemná. Ale na to, že se z tohoto místa stane oblíbený svah moc nesázím.

F O T O G A L E R I E

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)