¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Kamera na křídlo stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

[6.5.2023] Jeden držák kamery na křídlo Funraye už jsem dělal, ale chtěl jsem se s kamerou posunout výš a taky udělat držák subtilnější. A rozhodl jsem se udělat držák protizávaží, jak mi vždycky říká Karel, že to je dobrá věc. Tak jsem se pustil do další verze.

image

Držák vytisknu na 3D tiskárně, modeluji ho ve Fusion 360. Tvar křídla v místě, kam kameru budu dávat, už mám vyšetřený z minula, kameru Insta360 GO 2 mám už taky vymodelovanou z minula, kreslení mi tak trvá skoro kratší dobu než vlastní tisk.

image

Tisk z PLA, díly jsou pro tisk v CAD rozříznuty na polovinu. Lepím je potom vteřiňákem.

Po vytištění jsem držák s kamerou zvážil, vybral odpovídající plátek olova a vytisknul pro něj držák na druhé křídlo. Držáky jsou ke křídlu přilepeny páskou Tesa extra power universal.

image

image

Objímku kamery mohu natočit v konzoli podle potřeby, kamera může být nasměrována v libovolném směru. Na fotce to není vidět, konzola míří dopředu ve směru letu, aby kladla co nejmenší odpor vzduchu. Protože je náběžka šikmo, musí být pro levou a pravou stranu dva různé držáky, levý a pravý.

Instalace protizávaží je výborná věc. Bez něj jsem v obratech musel hodně korigovat křidélky, teď letadlo leti skoro neutrálně. Odpor kamery na letadle nepoznám.

Ukázka zde: Kratochvilně

(zveřejněno na stránce Funray)