¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Contour HD 1080P st�l� odkaz / permalink

18.04.2010
image

Firma VholdR se zabývá produkcí speciálních kamer pro outdorové aktivity: jízda na lyžích, na kole, parašutismus atp. Kamery mají zvýšenou odolnost proti vlivům prostředí, dodávají se k nim díly pro upevnění na přilbu nebo rám kola.


Kamera Contour HD 1080P natáčí Full HD video (1080p/30 fps). Záznam je AVCHD (H.264, AAC audio) Kamera má mikrofon. Objektiv je širkoúhlý, šířka záběr je 110°. Záznam je na MicroSD karty. Na 16 GB karu se vejdou 4 hodiny záznamu. Napájení je Li-pol akumulátorem a vydrží na cca 3 hodiny záznamu. Kamera je vodě odolná, nemá žádný displej.

Výhody použití při filmování při sportu, z modelů letadel nebo letadel:

Širokoúhlý objektiv umožňuje pořizovat přirozenější záběry než relativně dlouhá "skla" (35 mm a více) běžných fotoaparátů nebo konkurečních výrobků.

Objektiv typu fixfokus. To znamená, že záběry nebudou znehodnoceny náhodným zaostřením automatiky na nějaký objekt v blízkosti objektivu. Některé kompakty je možné přepnout na zaostřování na nekonečno, ale je to další manipulace s fotoapartátem. Fixfokus je tedy pro naše účely výhodný.

Rozměry a tvarování jsou příznivé. Hmotnost 123g je přijatelná i pro menší model.

Jednoduché a jednoznačné ovládání. Také možnost natočit objektiv tak, aby snímaný horizont byl rovně je dobře vymyšlena.

Objektiv je dostatečně světelný, doba záznamu na SD kartu je dostatečná,

Kamera neumí fotit, nemá ani možnost nastavit sekvenční fotografování.

Podrobněji viz Contour HD 1080P.

(zveřejněno na stránce Kamery do modelů - můj pohled na trh)