¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Jak na iPad dostat vlastní video stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.05.2024

Vytvořil jsem vlastní video, mám ho ve svém stolním počítači a rád bych svoje video prezentoval mimo domov. Mám tablet, na který bych chtěl video dostat. Problém ale je, že stolní počítač jede pod Windows 11 a tablet je iPad od Apple. A to jsou různé světy.

Je to zdánlivě jednoduchý úkol. PC a iPad lze propojit USB kabelem, co může být jednodušší než zvolit soubor na jedné straně a složku na druhé straně a dát copy. Ale to nejde. iPad se sice objeví v PC jako Apple iPad - Internal Storage, ale z toho lze jen číst, nelze tam soubor zapsat.

Apple radí použít na PC program iTunes, kterým lze synchronizovat hudbu a filmy. Zkusil jsem to, ale bez úspěchu. Program na PC vidí kabelem připojený iPad, ale často zamrzal a přenos 7 GB velikého videa se mi nepodařil.

Druhou radou od Apple je přenos přes cloudové úložiště iCloud Drive. iCloud Drive je 5 GB velké úložiště zdarma na serveru Apple. Do toho se se 7 GB velkým videem nevejdu.

Pak jsem našel tip na VLC media player. To je program, který běžně používám na PC, že je ho možné stáhnout i z App Store jsem nevěděl. Tento program "všeuměl" umí fungovat jako webový server. Jak se to nastaví ukazuje video nahoře. Program běžící v iPadu vystaví do domácí wifi web, na PC se do webového prohlížeče zadá jeho ip adresa a v prohlížeči se zobrazí web z iPadu. Na něj stačí přetáhnout to 7GB video a web ho zapíše do iPadu. Program VLC umí video na iPadu i přehrát.

(zveřejněno na stránce Tipy)