¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Ochrana zdravístálý odkaz / permalink

07.11.2004

Při práci v dílně se běžně setkáváte s různými chemikáliemi, odpadem a podobně, které působí na vaše tělo. Každý je na působení různých látek jinak citlivý. Ten, komu práce ve výparech lepidel a laků nevadí, je na tom paradoxně hůř. Nestará se totiž o ochranu svého zdraví jako ten, komu se působení těchto látek nějak na zdraví projeví, nestará se tak jako ten, koho zdravotní problémy nějak před nebezpečím varují. Nestará se často vůbec.

Některé látky působí velmi nenápadně. Často ani nevarují nějakým zápachem. O nebezpečnosti látek se můžete dočíst v tzv. "bezpečnostních listech".

Když zadáte do vyhledávače Google slova "bezpečnostní list aceton", můžete najít bezpečnostní listy týkající se acetonu nebo výrobků aceton obsahující. Zkuste to samé pro benzín a najděte si v dokumentu kapitolu Akutní toxicita. Zajímavé čtení.

Větránístálý odkaz / permalink

27.10.2003
Dílna musí být odvětrávána.

Není moc činností v dílně, při kterých nevzniká nějaký zápach. Často není zápach ani tak nepříjemný, ale v drtivé většině jde o zdraví škodlivé výpary.

Odvětrávání by mělo být vždy směrem z domu ven. Pokud budete řešit větrání občasným průvanem a bude-li průvan zrovna směrem do domu, nebudou vás mít vaši spolubydlící rádi. Já sám jsem to řešil ventilátorem ve dveřích, který tlačí vzduch z domu do dílny a okýnkem potom odchází výpary směrem ven.

I když větráte směrem z domu ven, nemusíte mít ještě vyhráno. Pokud se nad okýnkem vaší dílny nachází balkon sousedů, nebudou vás mít v létě rádi.

Ochrana zdraví při laminovánístálý odkaz / permalink

21.02.2004

Při laminování pracujete s chemikáliemi. Některé pryskyřice obsahují látky, které moho zdraví trvale poškodit!

Při práci:

 • větrejte
 • používejte rukavice
 • Já používám chirurgické rukavice.

  Rukavice pro práci s pryskyřicemistálý odkaz / permalink
  13.09.2006

  Expert fy Hexcel radí nepoužívat pro práci s epoxidovými pryskyřicemi latexové rukavice.

  Některé z nebezpečných látek obsažených v epoxidové pryskyřici latexem pronikají. Ochranný krém také nestačí.

  Expert doporučuje používat vinylové rukavice. A doporučuje je používat vždy a všude při práci s epoxidovými pryskyřicemi.

  Zdroj: http://www.charlesriverrc.org

  Viz také Alergie

  Ochrana zdraví při řezání a broušenístálý odkaz / permalink

  07.11.2004

  Při řezání a broušení vznikají piliny

  Při práci:

 • větrejte
 • používejte rukavice
 • Já používám chirurgické rukavice.


  Alergieimage