image

Paměťové karty pro Sony a6000stálý odkaz / permalink

11.08.2015

Paměťovou kartu je třeba vybírat nejen z hlediska potřebné kapacity pro ukládání fotografií a videa, ale je třeba uvažovat i nad rychlostí karty.

Pomalá karta bude zdržovat při ukládání sekvence snímků, pomalá karta bude ztěžovat natáčení videa.

SDHCstálý odkaz / permalink

26.06.2015
image

Když jsem Sony a6000 pořizoval, koupil jsem do něj tuto kartu. Žádná z těch, co jsem měl doma a měla dostatečnou kapacitu, nesplňovala parametry požadované výrobcem.


V návodu bylo uverdeno "SD / SDHC / SDXC memory card Class 4 or faster". "Class 4 or faster" platilo pro natáčení videa.

V praxi při natáčení videa jsem nenarazil na problém, karta vše stíhala. Kde se projeví rychlost ukládání na kartu je focení sekvencí. Fotoaparát umí 11 snímků za vteřinu, ale po určitém počtu snímků fotoaparát zvadne a začne snímání brzdit. Po uvolnění spouště fotoaparát ještě dost dlouho pořízené snímky ukládá na kartu.

SDXCstálý odkaz / permalink

12.08.2015
image

Když jsem updatoval firmware fotoaparátu, musel jsem pořídi i jinou paměťovou kartu. Abych mohl vyzkoušet záznam videa ve formátu XAVC-S, musím mít v Sony a6000 výkonější kartu.


Koupil jsem tuto kartu a fotoaparát opravdu povolí přepnout na tento typ záznamu.

Čekal jsem, že při inzerované rychlosti zápisu 90MB/s se zrychlí ukládání při fotografování s kadencí 11 fps, ale nazrychlilo se nic. Asi je vyprazdňovaní cache paměti na hranici možností fotoaparátu.

Poznámka: Specifikace výrobce pro ukládání videa požaduje karty UHS-I. Nákupem karty UHS-II nic nezískáte.


předchozí stránka imageSony a6000Skla k Sony a6000image následující stránka