¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

První pokusy

CNC router Stepcraft-2/D.600

První pokusystálý odkaz / permalink

24.12.2018

Stroj tedy funguje, teď přede mnou stojí úkol, jak dostat něco z mého výkresu do podoby vyříznutého dílu. Nic o tom nevím. Vím, že WinPC-NC USB bere DXF a plno jiných formátů, ale řezání podle takového výkresu nekompenzuje průměr nástroje. Vím, že Fusion generuje G-code / G-kód a že G-kód je ta správná cesta, jak stroj programovat. Mým cílem je nakreslit něco ve Fusion 360, poslat to do WinPC-NC USB a zkusit to vyříznout. Mám jen vrták, zkusím to do desky XPS 7 mm tlusté.

image

V programu Fusion 360 toho moc neumím. Vymyslel jsem si, že do destičky vyfrézuji reliefní nápis. Je to hnedle 3D záležitost, překračující moje momentální ambice vyříznout jen obrys něčeho z deskového materiálu, ale zkusím to.

A nejlepší je na tom to, že jsem tomu věnoval zatím dohromady 30 minut. Ty softvéry, to je dneska úžasný! image Připravovat jednotlivé operace v tom CAM systému je zajímavá věc. Umí to i simulaci, kde to ukazuje nejen jak nástroj ubírá materiál, ale simuluje to i sklíčidlo, aby se poznalo, zda to nenarazí do obrobku. Já si maximálně zlomím nástroj za desetikoruny nebo provrtám desku stroje, ale na frézce může nešikovný programátor zničit frézu za tisíce nebo svěrák za desetitisíce. image

Čekal jsem, že budu muset věnovat hodiny na osvojení Fusion, WinPC-NC a nastavování stroje a už tu frézuji. Sice jen do XPS.

image

(zveřejněno na stránce První pokusy)

print tisk