¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Stavba

Kiwi F3RES

Narážím na limitystálý odkaz / permalink

10.08.2019

10.8.2019

Vodítkem pro stavbu je pro mě jen plán a fotky Tomáše Hrubého. Ty jsou někdy trochu matoucí Třeba tahle, kde jsou díry pro spojky křídel v balzové bočnici úplně jinde. Evidentně Tomáš model stavěl z předsériových dílů. image

image

foto Tomáš Hrubý

Zase si říkám, jak je to vše titěrné.

Postup podle Tomášových fotek měl ale přivádí do slepých uliček. Jeho díly jsou zřejmě jiné na více místech a tak se musí lišit moje a jeho sestavvování.

image

Když jsem lepil překližkovou výztuhu dna trupu, nevšimnul jsem si, že jeden výřez v překližce bočnice je vyšší. Až teď, když mám do trupu před jeho uzavřením druhou bočnicí vlepit na dno výztuhu pro háček na vlekání, zjišťuji, že mám výztuhu dna do bočnice vlepenou blbě. Nos výztuhy už do hodně snížené díry nedostanu. Takže pilka a nos musí pryč.

image

Tahle výztuha na fotkách od Tomáše vůbec není a i partie trupu kolem výškovky vypadá na Tomášových fotkách jinak, než co vidím na svém plánu. Další postup se mi tak tak komplikuje, protože musím hodně dopředu promýšlet, co kde bude vlepeno. A to se nedá dát z koukání do plánu dohromady, to si musím všechny díly trupu rozložit na stole a s konstrukcí se seznámit mnohem podrobněji.

image

foto Tomáš Hrubý

Informace co k čemu kdy lepit prostě chybí!

(zveřejněno na stránce Stavba)

print tisk