¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Zkušenosti a poznatky

Revolectrix GT500

Zkušenoststálý odkaz / permalink

20.06.2018

Nabíječ Revolectrix GT500 používám dva roky (6/2018).

image

kliknutím zvětšíte

Rychle jsem si na něj zvyknul, jeho používání je pro mě jednoduché, o nabíjených baterkách mám dostatečný přehled.

Před létáním nabíjím několik různých sad akumulátorů Li-Pol a Li-Fe-PO4 a prakticky nepoužívám předvolby v paměti nabíječe. Zvolím typ baterek, režim charge (nabíjení) nebo storage (skladování) a proud úměrný pro baterku, kterou zrovna připojuji. Počet článků nabíječka pozná sama. Všechny baterky nabíjím s balancováním.

Na začátku nabíjení vždy kouknu, kolik v baterce zbylo po létání, ukazuje-li 20 až 30% je to OK, ukazuje-li 10%, zamyslím se, jak jsem létal, pod 10% už si vynadám, že baterku trápím.

Nabíječku používám i venku, nabíjím z akumulátoru svého auta. Na nabíječce je třeba nastavit jiný typ zdroje, jinak nabíjení přeruší kvůli poklesu napětí akumulátoru v autě. To jediné mě trochu prudí, musím na začátku proklikat menu nastavení nabíječe.

Pokud vím po létání, že nepůjdu druhý den ani další dny s modelem létat, nenabíjím baterky do plna, ale zvolím režim storage, který baterky nabije na skladovací napětí. Nestává se mi už to, co se mi stávalo dříve, že jsem letadlo na 3 měsíce odložil a když jsem chtěl jít létat, baterka byla nafouklá.

Jediná "vada" je, že Ventilátor se točí po celou dobu nabíjení. V dílně to nevadí, ale nabíjení baterek někde v apartmánu na dovolené není pro spolubydlící vítané zpestření odpočinku. image

(zveřejněno na stránce Zkušenosti a poznatky)

print tisk