¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Hawkeye Firefly Q6

Druhé dojmystálý odkaz / permalink

29.03.2018

Už první zkušenost s Hawkeye Firefly Q6 napověděla, že obrazově je na tom tahle kamera lépe, než Hawkeye Firefly 6S.

image

Zpracování obrazu se dá nastavit tak, že výsledný obraz není přeostřený ani příliš kontrastní. Kamera tak dokáže podat více odstínů, více detailů. Podání barev a jasů se tak přiblížilo přirozenému podání, byť do obrazu, který leze z GoPro Hero3+ Black Edition, to má ještě daleko. Je třeba mít stále na mysli, že jde o přístroj za zlomek ceny té GoPro.

Hlavní změna a to změna k lepšímu oproti S6 je v nastavení expoziční automatiky. U S6 měnila expoziční automatika nastavení kamery příliš rychle, a tak když kamera koukala na horizont a poloha kamery se malinko měnila ve směru nahoru a dolů, obraz blikal, rychle se střídal obraz podexponovaný s obrazem přepáleným. To se u této kamery už neděje.

Nevýhodou kamery je poddimenzované napájení. Když ji chcete přidělat na křídlo, kde bude odkázaná na baterku co je uvnitř, nepočítejte s dlouhým filmováním. Zatím, co S6 vydržela hodinu, tahle kamera zhebne po cca 20 minutách.

Problém nastane i v chladu. Nepomůže zateplování kamery přelepováním jejích větracích otvorů, v teplotách kolem nuly má kamera jepičí život. Řešení je v externím napájení. S tím pracuje kamera spolehlivě i vmrazech. Máme vyzkoušeno létání s kamerou i v -10 stupních.

Nepříjemnou vlastností je špatné pořešení stavů před vybitím baterky. GoPro než se vybije, řádně ukončí svoji činnost, uloží na kartu roztočený záběr a vypne se. U Q6, když necháte kameru dojít až k vybití baterky, často přijdete o výsledek natáčení, protože na kartě není buď nic, nebo je záznam pokažený.

Viditelnost displeje za slunečného dne je špatná a svit indikačních LED diod na slunci taky zaniká. Kontrola stavu kamery tak dá trochu více práce, musí si člověk kameru zastínit.

Poměr cena výkon je výborný, kamera modeláře uspokojí, uspokojí běžné nároky na rozlišení a věrnost podání barev a běžné modelářské filmování. Jsem s ní spokojen.

(zveřejněno na stránce Hawkeye Firefly Q6)

print tisk