¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Zálohování

Modelář a počítač

Zálohování souborů v počítačistálý odkaz / permalink

12.07.2018

Počítače jsou technická zařízení jako každé jiné. Tak jako pračka přestane zničehož nic prát nebo auto najednou nejede, tak i počítač může najednou vypovědět službu. Když na počítači něco děláte, máte v něm uloženy výsledky své práce, svoje fotky, videa, kontakty, poštu, zpráva o tom, že data z disku počítače nelze zachránit, může být pro vás zprávou fatální. Tedy pokud nezálohujete.

image

Přitom zařídit si zálohu svých souborů není nákladná záležitost. Dá se pořídit dok, do kterého zastrčíte holý harddisk, dok připojíte kabelem k USB portu vašeho počítače a můžete zálohovat. Jednoduché a ještě můžete disk snadno uložit někam na místo skryté před zloději.

Praktičtější jsou 2.5" disky s USB rozhraním a v plastové krabičce. Jsou snáze přenosné, tišší, nehřejí se tak, jako velké disky 5". Jeden terabajt (TB) přijde nyní v roce 2018 na tisíc korun. Máte-li ve svém počítači disk 1TB, za ticícovku pořídíte zařízení, na které můžete zálohovat svoji práci!

Já kupuji disky WD 2.5" Elements Portable v kapacitách 1TB, 2TB a 3TB. Jsou to externí disky s výbornými referencemi a jsou taky asi nejprodávanější.

image

Dražší ale více účelů plnící je pořízení tak zvaného NAS serveru. To je krabice, kde jsou namontovány třeba dva velké disky, v krabici je i počítač a je to celé připojeno do vaší domácí sítě. Na disky v zařízení můžete nejen zálohovat, ale můžete ze zařízení promítat fotky, filmy, zařízení dokáže stahovat obsah z internetu a plno dalších věcí. Já používám Synology DiskStation DS215j se dvěma 3TB disky.

image image

(zveřejněno na stránce Zálohování)

print tisk