¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Kategorie "DILNA"

Letecké modelářství

Materiály, technologie, postupy ... Hlavní stránka Dílna.

Kategorie v kategorii DILNA

žádné podkategorie v kategorii

Stránky v kategorii DILNA

Akumulátory CNC 3D CNC router Stepcraft-2/D.600 Fusion 360 Google SketchUp Jaké programy používám já Kreslení výkresů Lepidla Modelář a počítač Pěnové plasty Podklady pro stavbu vašich modelů Přehled materiálů Přehled modelářských technologií Přehled nářadí První dílna leteckého modeláře Řezací plotr Silhouette Cameo 3 Sketchup - Tutorial pro modeláře Slovníček Slovníček česko anglický Slovníček česko německý Slovníček englicko český Slovníček německo-český Stavební plánky modelů letadel Videa s modelářskými dílenskými postupy

Články v kategorii DILNA

Obsluha

CNC router Stepcraft-2/D.600 - Obsluha

Někdy člověk dělá něco, co nikdy neviděl dělat nikoho jiného a dělá to blbě. Jako v tomhle videu, kde ukazují nejdříve, jak se s kleštinou nemá pracovat a potom jsk to dělat správně. Já to taky dělal blbě a kleštinu jsem vždycky pracně doloval.

Symetrie přes Derive

Fusion 360 - Symetrie

Jak se tedy dopracovat k nakreslení symetrických dílů - sestav od zachycení geometrie jen jedné poloviny sestavy, přes vytvoření kompletní dílů sestavy tvořených levou a pravou částí až po rozložení jednotlivých dílů do řezacího plánu a vytvoření g-code pro router? Věnoval jsem vymýšlení postupu několik pokusů a k řešení mě přivedl až objev Derive. Příkladem je můstek lodičky, na které si zkouším s Fusion 360 pracovat, Je symetrický podle podélné osy lodi.

Ještě zopakuji, proč tak chci pracovat jen na jedné polovině dílu. Nakreslit symetricky náčrty definující geometrii dílu není problém. Problém jsou dodatečné úpravy dílů ať už kvůli doplnění dalších detailů konstrukce nebo kvůli jejich výrobě. Snadno se zapomene udělat veškeré pozdější zásahy na levé i pravé straně. Jednodušší je pracovat s jednou polovinou sestavy.

image

obr.1

Starší články v kategorii image.

Samostatné kategorie webu KOLMANL.INFO

Emoce Foto, video Letecké modelářství Letectví Mapy Podkasty Spotter Technika Virtuální létání