image

Modely

Létání, stavba, konstrukce

image

Pojištěnístálý odkaz / permalink

03.05.2005

S problematikou létání s modely souvisí i možnost pojištění proti škodám, které můžete svojí činností způsobit. Sám jsem na vlasní kůži zažil jen drobné poškození automobilu nevelké ceny, ale dovedu si představit 1000 + 1 možnost co se může stát. Pravděpodobnost je malá, ale to neznamená, že se nic stát nemůže.

Dovedu si při svém běžném létání představit plno situací, kdy bych mohl něco poškodit: mohu poškodit kamarádovi auto zaparkované na okraji letiště, mohu zranit jiného modeláře nebo náhodného diváka pohybujícího se blízko dráhy, může mi vysadit rádio, mohu omylem zapnout rádio a shodit model létající na stejné frekvenci atd. atd.

A to uvažuji jen o létání u nás na letišti, kdy je okolo plno bezpečného prostoru. Pohybuji-li se ale i v tak exponovaných terénech jako je třeba kopec Raná, kde je vzhledem k hustotě provozu ve vzduchu i na zemi nějaký incident pravděpodobnější, byl bych opravdu rád pojištěn. Čím větší nebo rychlejší model, tím mám větší pocit odpovědnosti a tím ubývá mé bezstarostnosti.

S pojištěním létání s modely to není jednoduché a jednání s pojišťovnami není v tomto speciálním případu příliš průhledné.

Pojištění v roce 2007stálý odkaz / permalink

03.02.2007

Dnes už se pojistit lze. Lze si pořídit pojištění za způsobenou škodu.

Viz www.rcairport.cz:

-->