image

Můj život s Taranisem

image zpět | dál image      index

LUA skripty podruhéstálý odkaz / permalink

22.07.2017

LUA skript tedy umím spustit, ale když spustím skript pro nastavování přijímače od RCstudia, nic se nestane, skript zřejmě kvůli nějaké chybě skončí.

Už mám rozepsaný mail s dotazem panu Urbánkovi do RCstudia a než ho pošlu, ještě jednou procházím, co a jak jsem zkoušel a ještě jednou prohlížím, co jsem od RCstudia dostal.

image

Znovu si čtu v sekci Ke stažení a když čtu znova popis balíčku X7_OpenTX_FW.zip a tento odstavec:

Stabiliace S6R a S8R:
Od verze 2.2 lze stabilizace kompletne nastavovat pomoci radia. K tomuto ucelu je na SD v adresari S6RaS8R-CZ skript pro nastaveni a konfiguraci, ktery jsem pro Vas prelozil do cestiny. Spousti se samostatne pres dlouhe menu (hlavni nastaveni radia), 2. obrazovka (obsah SD), nalistovat a enterem otevrit adresar S6RaS8R-CZ a podrzet enter na nastaveni nebo kalibraci a spustit. Prijimac musi byt zapnuty a sparovany.

čtu vlastně návod, jak skript spustit. To jsem u balíčku pro přijímač S8R nenašel a nenapadlo mě hledat ve dva měsíce staré historii. Teď mě tedy ještě napadlo, podívat se, co obsahuje tento balíček. A světe div se, skripty pro přijímač S89R jsou jiné, než skripty v balíčku speciálně pro S8R!

Pak už to jde rychle. Skripty z počítače do rádia, s rádiem k modelu, všechno zapnout a spustit skript. Ten se rozběhne a za chvíli vidím na displeji vysílače nastavování parametrů, které jsem předtím dělal s přijímačem připojeným k počítači. Skript běží a dělá co má! image Chyba tedy byla v těch skriptech dodaných s přijímačem S8R!

image zpět | dál image      index


zpátky na: Slovníček pojmů │ kam dál: Hodnocení


přehled kapitol:

 1. FrSky Taranis Q X7
 2. Seznamování
 3. Poprvé v ruce
 4. Další seznamování
 5. Popis FrSky Taranis Q X7
 6. Nastavení FrSky Taranis Q X7
 7. Napájení
 8. Nastavení modelu
 9. Jak to dělám já
 10. Zdroje informací k OpenTX
 11. Slovníček pojmů
 12. Můj život s Taranisem
 13. Hodnocení

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Moje rádia | FrSky Taranis Q X7)