¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Návod k použití tohoto webu stálý odkaz / permalink

27.01.2007

Tak jak se tento web stále rozrůstá, roste i obtížnost orientace v něm. Méně zkušení uživatelé počítače mají problém po čase se vrátit k tématu, které zde objevili.

Snažím se udržovat web přehledný a jeho strukturu volím tak, aby orientace byla logická a co nejsnažší. Někdy je ale cesta k cíli strukturou webu příliš dlouhá. Nebo pro někoho méně zřejmá. Já sám občas také nemohu něco najít. Vyrobil jsem tedy několik pomůcek, které vám usnadní orientaci na mém webu. A zde je návod, jak různé pomůcky a mechanizmy použít.

Menustálý odkaz / permalink

13.02.2007
Základním orientačním prvkem je menu na levé straně.

Menu má tři části (shora, viz obrázek napravo):

  • seznam podsekcí sekce, na kterou právě koukáte
  • seznam stránek sekce, na kterou právě koukáte
  • seznam stránek, které jsou v menu dostupné ze všech sekcí

Každá sekce webu má svoji hlavičku nahoře na stránce, každá sekce má svoje vlastní menu.

Položky v menu se snažím uspořádávat logicky podle stále stejné logiky napříč celým webem.

Strukturu webu a jednotlivých sekcí tak, jak vám toto menu nabízí, si můžete prohlédnout zde: Struktura sekcí. Tento seznam je dostupný z menu volbou Mapa webu.

Tak, jak se budete vnořovat do hloubi webu, bude se se v záhlaví zobrazovat cesta sekcemi zpět. Viz následující obrázek. Pohledem na hlavičku stránky a na toto menu v záhlaví vždy snadno poznáte, ve které jste sekci. Kliknutím do tohoto menu se můžete vracet do vyšších úrovní webu.

image

image

Odkazy v Co tu najdete stálý odkaz / permalink

24.02.2007

Na začátku většiny sekcí je blok odkazů Co tu najdete. Na hlavní stránce je tento blok dole ke konci stránky.

image

Zde najdete odkazy na témata uvnitř dané sekce. Zatímco v menu nalevo na stránce jsou odkazy na stránky nebo podsekce náležející jen do vybrané sekce a do dalších úrovní je třeba se přes menu proklikat, Co tu najdete obsahuje odkazy napříč všemi vnořenými sekcemi.

Seznam odkazů v tomto rámečku vypadá někdy nepřehledně, protože je obsáhlý, ale dává možnost přehlédnout rychle a na jednom místě co nejvíce témat. Lze si také zapamatovat co v seznamu kde je, protože seznam je stále stejně uspořádaný.

Pokud něco nemůžete v tomto rámečku najít, můžete zkusit vyhledat heslo hledáním textu na stránce (Ctrl+F).

Hledánístálý odkaz / permalink

17.03.2008

Web lze prohledávat napříč celým jeho obsahem. Zatím co obsah stránky, na kterou koukáte, prohledáte volbou Ctrl+F, pro hledání napříč celým webem můžete použít volbu hledání v pravém horním rohu každé stránky.

image

Čím přesněji zadáte slovní spojení, tím pravděpodobněji najdete v seznamu, který se objeví, hledaný materiál.

Adresy webůstálý odkaz / permalink
24.10.2008

Víte, že když zde chcete najít adresu nějakého webu, že se nemusíte proklikávat seznamy webů jako například Modelářství na Internetu?

Když zadáte jméno firmy Například Hitec.

Přidejte si odkaz do Oblíbenýchstálý odkaz / permalink

27.01.2007

Pokud narazíte na mém webu na sekci nebo jednotlivou stránku, ke které se chcete později vrátit, máte několik možností, jak si adresu stránky uchovat.

Přidejte si stránku do adresáře vašeho prohlížeče - v Internet Exploreru do Oblíbených. Stránky mají v měm webu neměnnou adresu. I když stránku přestěhuji někam do jiné sekce, odkaz na ní bude stále stejný.

Uložte si odkaz na konkrétní textstálý odkaz / permalink

19.03.2007

Pokud si chcete odkaz na nějaký text z mého webu uložit někam do textu, můžete využít volbu Stálý odkaz na konci každého textu.

Najdete zde i zdrojový text odkazu na tento text, který můžete vložit do vašeho webu.


Otvírání videíimage