KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Filmařův zápisníček - S kamerou v ulicích Prahy


publikováno:24.03.2010, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci , na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=moviemakernotes

Dnes jsem se rozhodl udělat si radost. Když je to jaro, nepojedu z práce metrem, ale vezmu to pěšky napříč městem. Mám to vzdušnou čarou nějakých pět kilometrů, tak to snad ujdu.

Jen co jsem ušel z práce pár metrů, vidím od centra Prahy přilétat žlutý vrtulník záchranné služby, rovnoměrně klesající. Zmizel mi za hotelem Forum.

Za hotelem opravdu stál EC-135 OK-DSB, na placu obehnaném vysokým plotem. Sanitka už byla pryč. U stroje byl jen pilot. Z něho se za chvilku hovoru vyklubal Pavel Špilka, kterého jsme vídávali létat v Plešnicích s vrtulníkem W3A Sokol. Viz !href V_SOKOL_PLESNICE_1 error:SUBJECT not found!.

Točil jsem širokoúhlým objektivem a stál jsem u vzlétajícího vrtulníku dost blízko. Zaskočilo mě, když se do mě opřel vzduch, jak začel vrtulník po odlepení couvat. Nedokázal jsem udržet kameru v klidu a obávám se, že ani stativ by v tomto případě nepomohl. To budu muset nějak vymyslet!

Prokecal jsem hodinu. Pavel moc zajímavě povídal o létání i provozu tohoto typu a určitě by stálo za to jeho vyprávění jednou zaznamenat. Kdoví, třeba se poštěstí ...


http://www.kolmanl.info