KOLMAN info   http://www.kolmanl.info

Létání s Betou 1400 - Na Ranou na svítání


publikováno:17.07.2016, vydavatel a autor není-li uvedeno jinak: Libor Kolman, kolmanl@volny.cz
na http://kolmanl.info, v sekci Beta 1400, na stránce http://www.kolmanl.info/index.php?show=BETA_LETANI

V týdnu vymýšlíme, kam jít létat za svítání. Já jsem si vzpomněl na krásné fotky, které kdysi na Rané po východu slunce pořídil kamarád Václav, a tak jsem navrhnul Ranou.


image

Navrhovanou sobotu kluci vetují, že nemohou. V sobotu ráno lituji, že jsme nejeli, ráno bylo nádherné, slunečné. Takže v neděli!

image

Domlouváme se na pátou na kopci! To znamená budíka na čtvrtou. Ráno telefonuji Pavlovi, ale ten to nebere, koukám mu ještě do oken, ale evidentně spí. Jedu tedy sám. Zbytek výpravy už je na místě. Že nebude svítání, bylo jasné asi už doma na dvorku. Celou akci beru jako nácvik přesunu a taky není špatné si nad ránem vyběhnout na vrchol Rané. image

image

Dole pod kopcem je bezvětří, začíná foukat až někde v úrovni sedla. Nahoře je západní vítr dva tři metry a nad krajinou desítky kilometrů daleko všemi směry deka mraků. Slunce neuvidíme ani náhodou.

image

Kluci mají letadla osvětlená, musí to být vidět až z Loun, že se něco na Rané děje! image Za pár minut vidíme, jak obzor zahaluje závoj deště a za chvilku už se koupeme. Sestup! Schovat se do auta!

Než sejdeme do sedla, déšť ustává. Věnujeme se tedy řádení v sedle až do úplného zblbnutí a vybití baterek. Karel se svým Fun Cubem létal jak nějaký horský letec v Alpách. Přistání do strmého svahu, dojetí nahoru na stojánku, start z kopce.

image

Já jsem si udělal nějaké průlety s kamerou nad kopcem a kdyby bylo světlo, tak by to byly pěkné záběry. Já na Ranou na svítání určitě zase vyrazím! Co Ty, Pavle?!


http://www.kolmanl.info