image

Kam na svah

Pomník stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.05.2004

směr větru, popis místa, kudy, parkování, místo startu, historie, vyprávění z létání,

Oblast / Region

Česká republika, Severní Čechy, Teplice

Směry větru

jihovýchod (východ)

Popis

Pomník je vlastně jen taková nedostavěná široká asfaltová ulice na okraji Teplic v mírném svahu. Létá se ze silnice nad údolí napravo. Fouká-li více z východu, létá se na louce nad silnicí.

image

nadmořská výška [m n.m.] 350
převýšení vůči okolnímu terénu [m] 15
pozice 50° 37' 7.09'' N  13° 49' 36.01'' E

Kudy

V Teplicích nahoru na sídliště Nová Ves, v sídlišti doleva podle drátů trolejbusu, sídlištěm až na konec Teplic, za konečnou trolejbusu po silnici doprava.

Parkování

Na slepé opuštěné silnici.

image

Místo startu

Ze silnice nebo z louky nad silnicí. Svah před silnicí je poset kamením a trnitými keři. Je třeba přistávat buď na silnici nebo na horní okraj svahu. S méně odolnými stroji lze létat na louce nad silnicí.

Historie

Pomník byl nejhezčí místo pro termické i svahové létání v okolí Teplic. Na vrcholu byla alej mohutných kaštanů, pomník a okolo louky. Výhled byl na celé Teplice a okolní hory. Byl to jediný svah na severní a východní vítr. Místo bylo vyhledáváno pěšími výletníky i rodinými příslušníky letců. Komunisti si však na tomto místě vymysleli megalomanské sídliště pro desetitisíce lidí ač dole ve městě bylo plno domů, které však dokázali jen bourat. Na svazích vyrostly paneláky přesahující vrchol kopce, alej kaštanů byla zlikvidována. Ani za socialismu nedokázali všechny domy dostavět natož slibovaná sportoviště.

Z létání

Zde najdete povídání a fotografie z létání v tomto terénu.

14.12.2008 Neprší, jde se létat!
12.10.2005 Dneska konečně fouká!
10.10.2005 Totální bezvětří
01.05.2004 1.Máj
08.11.2003 Pomník

image
image
image
image

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Organizace | Kam na svah) )