image

Výroba - Jednotlivosti, tipy, triky

Templaty st�l� odkaz / permalink

Fusion 360 - Výroba - MANUFACTURE - Výroba - Jednotlivosti, tipy, triky

Příprava výroby - obrábění ve 3D na CNC ve Fusion 360 obnáší naklikat několik operací, nastavit u nich parametry. Snadno člověk na něco zapomene.

V modelářské praxi se opakují typická zadání: obrobení kusu dřeva a vyrobení kopyta na lisování kabinky, obrobení hranolu XPS a vyrobení trupu letadla, obrobení desky EPP a vyrobení křídla, obrobení hranolu umělého dřeva a vyrobení negativní formy pro laminování motorového překrytu atd. atp. Prostě se ty činnosti opakují.

image

Ladění operací obrábění stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

Fusion 360 - Výroba - MANUFACTURE - Výroba - Jednotlivosti, tipy, triky

Když si člověk zkouší sérii operací prováděných na jedno upnutí, někdy obrábění přeruší, protože vidí, že by operace, která právě probhá, šla nastavit jinak, lépe. Zastaví stroj, jde do Fusionu nastavit obrábění jinak a upravený program nahraje do stroje a spustí znova. To je ale nefektivní, když máte třeba tři operace za sebou, dvě již předtím proběhly a vy chcete spustit rovnou tu třetí - upravenou.

image

Můstky při řezání plošných materiálů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

Fusion 360 - Výroba - MANUFACTURE - Výroba - Jednotlivosti, tipy, triky

Fusion navrhne můstky, které drží výrobek v přízezu - bloku materiálu, jako kdyby to byla ocel, můstky jsou několik desetin milimetrů vysoké. Při řezání dílu z plošného materiálu - 2D operaci, nastavuji výšku můstků stejnou, jako je tloušťka materiálu. Když řežu díly z překližky 3 mm, nastavím můstky 3 mm vysoké. Když řežu tenké plastové desky, má materiál tendenci zvedat se z podložky. výsledkem je, že fréza prořízne materiál i tam, kde by měla nechat můstek.

image

Přehled podle data | Starší image.


zpátky na: Správa nástrojů


přehled kapitol:

  1. Fusion 360 - MANUFACTURE (výroba)
  2. Vyříznutí tvaru z plošného materiálu (2D)
  3. Správa nástrojů
  4. Výroba - Jednotlivosti, tipy, triky

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | CNC router | Fusion 360 | Fusion 360 - Výroba - MANUFACTURE)