¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Dílnastálý odkaz / permalink

Mikrořadiče

Dílna - Mikrořadiče

Arduino, Raspberry, Picaxe, Intel Edison, BigClown, Digispark, Wemos, Nucleo, ATtiny, Micro:bit - tyhle a plno jiných názvů lítá okolo nás deset let. V modelářských diskuzích se občas objeví rada "to se dá jednoduše vyřešit mikropočítačem". Většinou se tím myslí mikrořadič (microcontroller). Mikropočítačem (microcomputer) je z uvedených typů jen Raspberry a Intel Edison.

Odsávání

CNC router Stepcraft-2/D.600 - Vylepšení

Když jsem se rozhodl, že už nechci sedět u stroje s hubicí vysavače v ruce, kouknul jsem ke Stepcraftu, zda se dá u něj koupit nějaký adaptér, kterým bych připevnil hadici vysavače k vřetenu. Dá: Exhaust adapter AMB, KRESS and MM-1000

image

Cena 70€.

Hlučnost

CNC router Stepcraft-2/D.600 - Hlučnost

S tuhostí stroje souvisí i generovaný hluk. Pojezdy stroje velký hluk negenerují, zvuk motorů a šroubů za zavřenými dveřmi není slyšet. Větší hluk generuje vřeteno a ještě větší břity frézy ve tvrdém dřevě. Při provozování stroje pro řezání balzy nebo topolové překližky se dá volbou nižších otáček vřetene a nižších posuvů udržet hlučnost na příjemné úrovni a dovedu si představit provozování stroje někde v činžáku nebo paneláku v suterénní místnosti.

image

tvrdé dřevo a dlouhá fréza

Polotovar

Fusion 360 - Jednotlivosti - výroba

Když chcete vyříznout něco z tenkého plošného materiálu operací 2D Contour, třeba z překližky, je třeba ve Fusionu také nastavit vlastnosti přířezu, ze kterého budete řezat - velikost bloku materiálu.

image

Přehled podle data | Starší image.