¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Historie tohoto webu

O tomto webu

Založení tohoto webustálý odkaz / permalink

20.09.2011

Tento web jsem založil 20.9.2000.

image

Web jsem tenkrát provozoval na portálu Volný na adrese volny.cz/kolmanl. Rostoucí obsah webu se nevešel do Volným vymezeného prostoru a tak jsem zakládal další poštovní schránky a části webu jsem publikoval složitým mechanizmem, který jsem si musel naprogramovat, abych nemusel ručně zadávat jména a hesla u každé schránky jednotlivě. Dnes, kdy jsou k dispozici všechna ta mega a giga prostoru, se zdá neuvěřitelné, že jsem řešil, zda má obrázek 30 nebo 60 kB image

Když jsem začínal, netušil jsem, že se z webu stane můj každodenní společník. Myslel jsem si tenkrát, že čím víc toho rychle napíšu, tím dříve od toho budu mít pokoj a s rostoucím obsahem už budu jednou za týden nebo jednou za čtrnáct dní jen něco málo doplňovat. Opak byl pravdou.

Dnes už vím, že prakticky každý den musím na webu něco udělat, že každý den někdo napíše, něco se zeptá. Vím, že když odjedu na dovolenou, že už nikdy těch 14 dní nedoženu. A vím taky, že mě občas napadne vykašlat se na to všechno, ale potom dostanu od někoho hezký mail, že mu ten můj web pomohl, a já zas pokračuji.

(zveřejněno na stránce Historie tohoto webu)

print tisk