¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Otázky a odpovědi

Sřih videa

Jak rychle a v jaké kvalitě to stáhnu?stálý odkaz / permalink

14.01.2011

? Chtěl bych Vás poprosit o konkrétní radu z vašich zkušeností. Mám kameru PANASONIC NV-GX27, má jak analogové výstupy (3x cinch), tak USB a DV konektor. Dočetl jsem se, že USB je víceméně pouze pro foto a mě by zajímala především DV zástrčka pro přenos 100% kvality filmu do PC. Pochopil jsem správně, že pro takový přenos potřebuji Firewire převodník (kartu) a propojovací kabel, který má z jedné strany konektor souhlasný se zástrčkami Firewire karty a z druhé strany DV konektor souhlasný s DV zástrčkou na kameře? A pokud je to tak a stačí to (software mám Pinaccle v.14), vložím převodník do PC, sám si ve Winech XP najde ovladač, nainstaluje se jako nový hardware a budu moci normálně stahovat film do Pinnacle Studia? S analogovým vstupem mám zkušenost, ale ne s digitálním. Jak se takový film nahrává? Jak dlouho to asi trvá? Nebo se normálně nahrává 100% času, jako analogově?
Zrekapituloval jste vše správně. Já ten kabel měl u těch karet přibalený, ale dá se běžně koupit.

Ta karta není převodník ve smyslu, který asi máte na mysli. Data jsou z kamery digitální a karta je jen vstupem - portem do počítače. Jedná se ve své podstatě jen o kopírování. Proto dostanete tu nejvyšší kvalitu, protože se obraz nepřevádí, nepřekódovává. Protože jde o kopírování, musí váš počítač a jeho disk stačit data zaznamenávat. Pokud stačit nebude, budou vypadávat snímky nebo i delší sekvence. Pokud to není nějaký opravdu starý počítač, měl by to stíhat.

Rychlost stahování je závislá na rychlosti snímání pásky a tak je stejná jako při přehrávání (třeba při promítání z kamery). Kazetu tedy budete stahovat hodinu. Pinaccle rozezná kameru připojenou k Firewire jako další zdroj obrazu a nejen že z něj bez problému nahraje, ale budete moci kameru ovládat z počítače.

(zveřejněno na stránce Otázky a odpovědi)

print tisk