¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Na Ranou jen takstálý odkaz / permalink

26.08.2018

Skončila mi dovolená, skončilo nekonečné období veder a do mě s ochlazením vstoupila energie! image Krásná dohlednost, kumuly na nebi, zpráva z Windy, že bude foukat na Ranou, to vše mě přimělo začít přemýšlet o výletu na Ranou s Luňákem. Ozval se i Josef, že by taky jel na Ranou.

image

Předpověď ale dávala vítr jen kolem čtyř metrů a to je pro Luňáka málo. Měl jsem připravené i házedlo, ale nakonec jsem se rozhodl jet s Josefem jen tak na kochací výlet. Budu mu dělat pomocníka. On bere čtyři a půl kilogramového Epsilona.

image

Když jsem po příjezdu pod kopec viděl ta kvanta padáků všude, bylo mi jasné, že bezpečné létání bude namáhavé. Padáčkáři na vrcholu, padáčkáři v sedle, padáčkáři na cvičné louce a když tam všichni skočili, byl prostor před kopcem plný odzdola až po vrchol.

image

Cestou nahoru pod sedlo jsme s Josefem probrali taktiku letu, slíbil jsem mu hlídat prostor okolo, probrali jsme varianty pro přistávání. Když jsem viděl to kvantum padáků všude okolo, vůbec bych se nedivil, kdyby to Josef vzdal. Házeli jsme model bez motoru, to mi bylo sympatické, že to Josef zkusil bez berličky motoru. Epsilon už je docela cihla, třímetrový vítr hod moc neulehčuje, ale když jsem ho vrhl cca dvacet stupňů dolů kopcem, pod dvaceti metrech už letí v horizontu a začíná svištět. Josef létá, já si vykrucuju hlavu na všechny strany a hlásím, odkud co právě odstartovalo, kam se padáky ve vzduchu přemísťují. Nedovedu si představit, že bychom létali oba, nedovedu si představit, že bych sám mohl bez takového hlídání bezpečně letět. Nosí to, ale s Luňákem bych se neudržel. I Josef si musí párkát zavrčet, když ho svými pokyny vyháním pryč z míst, kde to nosí, protože se tam natlačili kluci s padáky. Nakonec se vydáváme dolů, scházíme na předem vyhlédnuté místo napravo od cvičné louky a Josef sedá. Vidím, jak se po přistání usmívá, takže asi spokojenost. image

Ještě si jdeme přes pole na letiště prohlédnout letadla na stojánce a v hangáru - Orlíka, Šohaje, Cobru. Pěkné odpoledne! image

Pro vstup do fotogalerie klikni zde: Obrázky z Rané 26.8.2018

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk