¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Historie tohoto webu

O tomto webu

Od roku 2007 ...stálý odkaz / permalink

20.08.2009

Od roku 2007 mám na svém počítači stále stejnou instalaci systému Window XP. Celou tu dobu jsem byl s Windows XP spokojený. Počítač byl sice stále pomalejší, ale vzhledem k tomu, že na něj instaluji programy já i můj syn a je těch programů docela hodně, je skoro zázrak, že to stále funguje a funguje to dobře a to zpomalování postupuje proti dřívějším dobám pomaleji. Hlavně jsem mohl prakticky každý den publikovat na svém webu.

Tento týden jsem se rozhodl, že si pořídím druhou instalaci systému, protože některé programy už zpomalily natolik, že nejdou používat. Konkrétně Flight Simulator 2004, který jsem slíbil předvést svému bratranci. Ten přestal fungovat plynule a létání na něm není prakticky možné.

Náhodou se mi dostalo do ruky instalační CD s Windows 7. Tak jsem nainstaloval Windows 7.

Instalace samotných Windows proběhla jak po másle a rychle. Za 15 minut hotovo!

Horší to bylo, když jsem začal postupně instalovat programy, které používám. Začalo to instalací Microsoft Office verze 2000 (já vím, je to staré jak uhlí, ale je to aplikace z tohoto století image). Nainstaloval jsem balík Office a nastavil v Outlooku všechny služby, co používám. Program stáhl nové maily, odeslal úspěšně zkušební mail kamarádovi. Dobrý! Ale jen do příštího startu programu. Zeptalo se mě to, zda už byl Office dříve instalovaný (jako bych nic předtím neinstaloval) a chovalo se to trochu divně. Pokračoval jsem instalací dalších programů. Něco prošlo bez problémů, něco nešlo vůbec nebo s problémy.

Začalo bádání, v čem je problém. Zjistil jsem, že ač mám práva supervisora, instalační programy nedokážou některé věci změnit, zapsat soubory. Aha, něco s přístupovými právy. Zkusil jsem něco nastavit (práva), bylo to lepší, ale ne úplně OK. Tak jsem se zeptal. Dostalo se mi dobré rady: Vypnout UAC. Našel jsem si, Co UAC znamená (User Account Control - "hlídání uživatele, aby nelezl kam nemá") a kde se to vypíná. A hle, Outlook se doinstaloval a korektně chodí. Stejně tak i jiné programy.

Bohužel musím bojovat ještě s problémy, jako jsou chybějící instalační CD. Mám všechno pěkně v krabici, ale občas si to kluk půjčí ... Původní plán všechno přeinstalovat během dvou dní se v různých problémech rozplynul image

Zdaleka ještě nemám všechno nainstalováno, ale tak jak s instalace pokrařuji a s počítačem už pracuji, libí se mi ty "sedmičky" víc a víc. Teď nadávám kvůli probdělé noci, ale třeba mi to bude zase nějaký rok sloužit! image

(zveřejněno na stránce Historie tohoto webu)

print tisk