¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Místo obědastálý odkaz / permalink

21.04.2015

Místo oběda půjdu lítat! Zabiju dvě mouchy jednou ranou. Neztloustnu a ještě si užiju!

image

Long Shot je nabitý a tak ho jen popadnu a za minutu už jsem na louce vedle lesa. Proti včerejšku je krásně teplo, při pohybu mi stačí tričko, sluníčko mě přijemně hřeje do zad.

Hned prvním hodem trefuji bublinu, která přichází z polí pod vesnicí. Vyvážím se tak dvě stě metrů nad louku a letím dopředu co vidím. Kousek vedle letí dopředu i káně, ale kam se na něj hrabu! Má "potlačeno" o dost víc a za chvilku mi mizí daleko vepředu. Já to vzdávám už nad polovinou vesnice, kam to mám nějakých 250 metrů, protože potkávám silný padák. Vypadá to vždycky hrozně, jak model rychle klesá a mě se do zorného pole dostává elektrické vedení, které musím při návratu přeletět, ale jak potlačeného Long Shota v klesáku rozjedu a otočím proti sobě, je hned jasné, že to v pohodě doletím a ještě mi zbyde rychlost na výkrut a přemet.

image

Lepší je ale létat co nejníže nad zemí a tak využívám celý prostor louky k všelijakému blbnutí. Jen si musím dávat pozor na tyčku s plechovou tabulkou uprostřed, která při tomhle poledním slunci není moc vidět image Takovéhle letadlo má výhodu v tom, že je hodně obratné, stačí mu i malý stoupák a když někde neodhadnu výšku nad terénem, třeba při letu do kopce, a letadlo se potká se zemí, nic se nestane. Dá se s ním docela ostře akrobatit a to i v malé výšce. Při blbnutí je ještě jednou překážkou vlastní tělo. Včera jsem se trefil náběžkou křídla těsně pod nos a tekla červená. I dnes musím občas utéct z dráhy letadla, když ji závan větru posune o metr dva. Užívám si ostrých obratů na rychlosti a průletů, kdy natlačený Long Shot vydává svištivý zvuk, vyžívám se i v létání oblouků těsně nad zemí a po větru, kdy se na minimální rychlosti nechávám vynášet v půl metru po svahu nahoru a testuji si, zda správně vidím tvar terénu a zda se oblouk trasy letu vejde do oblouku louky, občas se nechám vynést do větší výšky a střihnu si výkrut, přemet nebo souvrat, nebo létám chvilku na zádech.

Po půlhodině blbnutí zvoní telefon a oznamujë konec. Do práce! Vracím se domů.

image

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk