¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Chvála pohybu!stálý odkaz / permalink

04.12.2009

Dneska je zase krásně! Jó, tak tohle dnes napsat nemohu. Pro dnešek mám větu: Dneska je zase pěkně hnusně! Venku je zima, šedivo a drobně mrholí. Počasí tak na knížku na kanapi.

image
kliknutím zvětšíte

Ale protože vím, že venku to vždy vypadá o dost víc veseleji než jak se to jeví zpoza okna, sbalil jsem Long Shota a vyrazil ven.

Teploměr v autě ukazuje 2 st. C. Ještě že jdu jen na půlhodinku. Počasí je jako stvořené pro testování image Vítr prakticky žádný, termika žádná, ... V kapse mám Jeti Duplex MVario Konečně se dozvím, jak to hážu vysoko!

Mám jen normální propojovací kablíky, pro tento model kapku nevhodné. Ale mám menší baterku a nějak už to do té gondolky nacpu! Nakonec to asi budu muset před zavřením kabinky sešlápnout! image

image

Nakonec jsem ty zbytečně dlouhé kablíky do gondolky Long Shota nacpal a kabinku zavřel. Musel jsem i dovažovat, protože nový akumulátor je o dost lehčí než ten původní.

Hážu a po přistání hned koukám na Jetibox na maximální výšku. Výška hodů se podle tohoto údaje pohybuje kolem 30 až 35 metrů.

Abych prověřil, zda nějakou roli nehraje změna tlaku uvnitř trupu během odhodu, držím Jetibox palcem na krabici vysílače a nechávám si zobrazit aktuální výšku. Místo řízení modelu potom sleduji vyšku letu když už model klouže. A skutečně to ukazuje kolem třiceti metrů výšky.

Dnes je zajímavý i údaj o teplotě. Čtyři stupně Celsia. Jsem rád, že mohu z kapsy bundy vytáhnout čelenku.

Během poletování zjišťuji, že i v tomto počasí se dá něco nahonit na letovém čase. Téměř neznatelný vánek (zřejmě) generuje nad loukou vlnové proudění. V některých místech model evidentně povyskočí na tu vlnu a jsem schopen letem kolmo na vítr docela významně prodlužovat dobu letu. Bohužel vario, ač nastavené na největší citlivost na tahle "přizvednutí" nereaguje. Ani nepípne. SkyAssistant při průletu i takovýmto dýchnutím pípnul. Skyassistant má ale mnohem sofistikovanější nastavení a i software, který změny tlaku vyhodnocuje, bude asi propracovanější.

Využívám i možnosti, sledovat na Jetiboxu napětí palubní sítě. Začínám s plně nabitou baterkou 4.1 V a během létání se napětí stěhuje pomalu ale jistě dolů. Po půl hodině mi přijímač hlásí podpětí, když před přistáním vytahuji vztlakové klapky a kvrdlám vším v poslední zatáčce před sednutím do ruky. Létání končím po 40 minutách. Mám změřeno, jedu domů. Jsem docela prochladlý, ale pohyb venku mi udělal dobře. Chvála pohybu! image

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk