¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Ranní polétánístálý odkaz / permalink

13.10.2007

Pohled z okna říká, že by počasí mohlo být minimálně podobné tomu včerejšímu. Kupodivu není mlha a tak si chystám Longshota. Vždy se našel někdo, kdo v době vstávání už létal na ploše letiště pod Ranou s nějakou elektrou. Tak já dnes po ránu ukážu ostatním, že to jde i bez té elektriky a bez vrtule!

Zkouším ještě v chatičce rádio, ale serva necuknou jak je obvyklé. Přijímač je mrtvý. Že by ty baterky byly prázdné. Mám s sebou ještě jedny větší se stejným konektorem a nabité. Ale taky nic. Ještě mě napadá krystal. Ten je sice přelepený páskou aby nevypadl, ale třeba se nějak povysunul. Ale ani manipulace s krystalem nevede k cíli.

Když beru do ruky trup, zaujalo mě, jak je špička teplá. Vytahuji baterky a ty jsou horké. Takže nějaký zkrat. Vytahuji tedy postupně serva a zkouším, kdy se to rozjede. Až když odpojím kablíky vedouci ke křidélkům, tak se rádio rozeběhlo. Takže překrocené dráty někde cestou z trupu do křídla. Hned se mi vybavila moje manipulace s modelem před odjezdem z Teplic. Longshot se už nedal do auta zasunou složený, protože trup a křídlo Luňáka zabíralo už moc místa. Odšrouboval jsem tedy křídlo, abych ho mohl natočit podél trupu. Potom jsem ještě dvakrát musel Longshota z auta vytáknout a přitom jsem zřejmě otáčrl křídlem na kablíku stále na jednu stranu. Až jsem tam něco ukroutil.

Z létání s Long Shotem tedy nebude nic image

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk