¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Rozfoukalo sestálý odkaz / permalink

19.04.2007

Dnes jsem si Long Shota naložil do auta už ráno cestou do práce. Odpoledne jsem byl slaměný vdovec a tak jsem mohl vyrazit ven už po čtvrté hodině.

Koketoval jsem s myšlenkou, že bych si šel zalétat místo oběda, ale předpověď stálého počasí mě přesvědčila nechat si na létání odpoledne. Pěkně v klidu.

Na letišti nikdo nebyl a foukalo kolem 5 m/s od jihozápadu. To je přesně na Boule.

Hned prvním vyhozením se dostávám bezpečně do svahového proudění. Model rychle stoupá a během dvou tří minut jsem 200 m nad místem startu. Je příjemně. Jen trochu chladno. 18 stupňů na slunci moc na košili s krátkým rukávem není.

Létat bych mohl nepřetržitě celou hodinu. Ale několikrát mi zvonil telefon a tak jsem musel vždycky na zem, vyřídit telefon (měl jsem ho v ruksáčku na zádech) a zase nahoru.

Předpolí nosilo kilometr daleko, ale narazil jsem na problém s viditelností modelu. Mírný zákal vzduchu, slunce přímo proti sobě. Honím se tedy radějí přímo nad svahem s poštolkou. Všechny obraty jí šly o dost lépe než mě, ale na zádech jsem byl lepší já!

Vítr stále sílil a když to foukalo už přes 7 m/s tak jsem to sbalil. Házení jsem tedy vůbec netrénoval, ale i to svahování bylo příjemné.

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk