¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

Den jako v létě! stálý odkaz / permalink

15.04.2007

Neděle bude evidentně stejná jako sobota. Den plný slunce, mírný vítr a teplota vpravdě letní. Včera byla termika, v pátek taky a tak se těším, že si pěkně s Long Shotem polétám.

image

Nejraději bych byl na letišti kolem poledního, ale i teď ve dvě to vypadá dobře. Termika určitě bude!

Na place je "parta věrných" - kluci, kteří tu jsou prakticky pořád a létají s motoráky.

image

image

Zaklouzávám znovu Long Shota. Musím seřídit polohu klapky, na které jsem lepil vytrženou páku.

image
foto: Jiřina Kolmanová

Už prvním hodem se dostávám do termiky. Ani jsem se nemusel při hodu moc namáhat. Na návětrné straně letiště to pěkně nosí a tak se snadno dostávám do stopadesátimetrové výšky. Po dvaceti minutách dávám klapky nahoru a předvádím klukům, že umím taky výkrut a let na zádech jako oni s motoráky.

Pro jistotu hned dobíjím, ale je to takové nepraktické. Dvacet minut letu budu dobíjet tak hodinu! Mě ale už po čtvrthodince svrbí ruce.

Další lety jsou tu delší tu kratší. Nad loukou to kope skoro pořád, ale občas vygeneruje termika poryvy větru a model to sfoukává k zemi. Kratší lety si ale vychutnávám taky. Přistáváním do ruky, honěním termiky v přízemní výšce a hlavně trénování házení. Myslím na rady kluků a jdu do toho s rozběhem. Když do toho jdu naplno, hody se stylově daří. Když to odfláknu a provedu otočku jen tak na místě, nestojí hod za nic a hlavně je značně nejistý směr odhodu.

Stěhuju se po louce sem tam, ale moc dobré to není. I když jsem dost daleko od modelářské dráhy, dostávám se občas do kolizní trajektorie s kluky, kteří sice létají nad drahou, ale občas nasadí z dálky třeba na průlet na zádech a to letí přeze mě! A oni o mě ani neví. Nakonec se jako jediné bezpečné místo ukazuje sedýlko mazi boulemi.

image
foto: Jiřina Kolmanová

Zalétal jsem si pěkně, provětral sebe i model. Kdybych nevěděl, že je polovina dubna, řekl bych že je třeba 15.června.

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk