¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Kalendář

Všeobecné letectví

Falcon Heavy úspěšně!stálý odkaz / permalink

07.02.2018

Úspěch SpaceX, úspěch Elona Muska! Falcon Heavy úspěšně odstartovala! Při sledování přímého přenosu mi připadalo, že jásající lidi raketu do vesmíru vytlačili svým nadšením. Pohled na auto letící nad Zemí a na jeho palubmí desce svítící nápis Dont Panic byl boží. image Také pohled na dvě rakety přistávající synchronně vedle sebe je pro technika zážitek!

Kdo nesledoval živě, může kouknout na záznam. Je to ale jako koukat na záznam hokejového zápasu, když už znáte výsledek. image

Strart byl posunut na pozdější dobu kvůli větru. Pomocné rakety přistály na pevnině, první stupeň se neplánovaně zřítil do moře, měl také přistát na plošině na moři. Došlo palivo. Elon Musk říká na tiskové konferenci, že pořád měl před očima výbuch a plameny na startovací rampě. Pravděpodobnout úspěchu prvního letu měla být podle SpaceX 50%. Podařil se i opětovný zážeh motoru rakety na oběžné dráze Země a teď je raketa s Teslou na špici na heliocentrické oběžné dráze okolo Slunce.

Nápis Dont Panic! - Nepropadejte panice! odkazuje na dílo spisovatele Douglase Adamse - Stopařův průvodce po galaxii. Komplikovaná a dokonalá kniha! image Existuje i rozhlasová hra: Stopařův průvodce pro Galaxii.

(zveřejněno na stránce Kalendář)

print tisk