¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání

Long Fox Pinocchio

Miskovicestálý odkaz / permalink

29.05.2009

Miskovice mi kluci vychvalovali už loni a tak jsem se rozhodl, že se tam musím letos taky vydat. Ostatní kluci s větroni prý také pojedou a tak bychom mohli něco předvést. Třeba trojvlek. Lákavé bylo také prase, které se prý bude během akce péct.

image

Pro mě je to hlavně příležitost zalétat si aerovleky. Vyrážím proto už v pátek dopoledne. Rudla tam bude taky od pátku a tak bude jistěš mnoho příležitostí si zalétat při volném létání v pátek a v neděli.

Jak se blížil den odjezdu, ztak mě víc a víc přepadal pesimismus. Předpověď počasí vrcholila hrozbou sněhových přeháněk. V pátek jsem měl problém vůbec naložit věci do auta. Děšť a vítr. Chtěl jsem ještě před odjezdem volat, zda kluci opravdu pojedou, ale nakonec jsem si řekl, že mě v tom přece nenechají samotného.

Do Miskovic to mám "kousek". 150 km, ale bohužel přes Prahu. Mám ale čas a tak jsem si cestu užil. Jel jsem po staré silnici na Kutnou Horu a s údivem sledoval, jak se to tu desítky kilometrů za Prahu za posledních dvacet let změnilo. Letiště jsem našel snadno. Myslel jsem, že tu jsem jako host první, ale na druhém konci letiště už stál se svým karavanem Gintr. Ani jsem se hned nevítal s místními. Lilo a já čekal v autě, až to přejde a pozoroval, jak v tom nečase krouží po ploše se sekačkou.

Postupně přijížděli další a začal se budovat kemp. Vidina pátečního létání odplývala s každou hodinou. Vítr, mraky 50 m nad námi a déšť. Sedíme v karavanu a sledujeme, jak s každým dalším autem se cesta mění v kalnou strouhu. Já přemýšlím, jak a kde si postavím stan a jak budu v tom mokru ve stanu vegetovat.

Prokecali jsme večer zalezlí u topení v karavanech a já šel ten nečas zaspat do svého stanu. Gintrova slova, že se ráno vzbudíme do "modrého", nebral nikdo vážně.

Fotky: Miskovice 2009 <-- zde klikni

Jsou to fotky převážně z večerního leteckého dne "Piloti pilotům".

Video: !href miskovice_2009 error:SUBJECT not found! <-- zde klikni

Videožurnál - krátký sestřih pro ty, co tam nebyli nebo odjeli dříve.

(zveřejněno na stránce Létání)

print tisk